תפריט סגור

Reykjafjardarlaug

בריכת Reykjafjardarlaug

חודשי וזמני פתיחה:

הבריכות פתוחות כול השנה.

מחירים:

חינם ללא תשלום.

מידע כללי על הבריכה:

הבריכה היצוקה נבנתה בשנת 1975 ע"י מתנדבים מהאזור. הבריכה שמעליה הינה בריכה טבעית ומעליה יש עוד בריכה טבעית. המים לבריכות מגיעים ממעיין גיאותרמי קרוב וגם מבאר של מים חמים.

מתקנים:

יש מלתחות אך אין מקלחות או שירותים.

כמה עובדות:

  1. קיימת בריכת שחיה אחת יצוקה מבטון ושתיים נוספות טבעיות.
  2. טמ"פ המים בבריכה היצוקה: 32 מעלות צלזיוס, לעיתים המים שמגיעים אליה בטמ"פ של 52 מעלות לכן צריך להיזהר.
  3. הבריכה היצוקה אורכה 16.6 מטר, רוחבה 6 מטר, עומקה בין 1.2-1.8 מ'.
  4. הבריכות הטבעיות אורכן 6 מ', רוחב 1.4 מ' ועומקן כ-0.2-0.8 מ'. טמ"פ המים בבריכות הטבעיות כ-45 מעלות.

מה ניתן לעשות באזור:

  1. מפלי דיניאדי במרחק 56 דק' נסיעה וכ-45 ק"מ. 7 מפלים אשר לכול אחד מהם יש שם ונחשבים למפלים המרשימים ביותר בפיורדים המערביים.
  2. Flokalundur מקום מושבו של פלוקי העורב שהגיע לאיסלנד בשנת 870 ונתן לאי את שמו אחרי שעבר חורף קשה ומושלג. במקום יש אתר קמפינג, מלון, תחנת דלק, תחנת אוטובוס.מרחק 35 דק' נסיעה וכ-25 ק"מ.
  3. בריכה חמה Hellulaug – נמצאת בסמיכות לפלוקאלונדור, בריכה חינמית, ללא מקלחות או שירותים אך יפיפיה וממוקמת לחופו של הפיורד.
  4. Patreksfjörður העיירה הקטנה בת ה-660 תושבים היא מקום נהדר לצפות בעופות מים על צוקי Látrabjarg, יש בעיירה מלונות, הוסטלים,מסעדות והיא ממוקמת כ-48 ק"מ ו-50 דק' נסיעה.
  5. Rauðasandur החול האדום משתרע על כ-10 ק"מ.חוף ים יפיפה שלצידו בית קפה צרפתי וקטן. שווה עצירה לקפה. כשעה ורבע נסיעה ו-76 ק"מ מהבריכה.

כיצד מגיעים למקום:

הבריכה ממוקמת על כביש 63 בדרום מערב הפיורדים המערביים .היא ממוקמת בין מפלי דיניאדי ובין Látrabjarg bird cliff- צוק המאכלס עופות מים שונים.

Related Posts