תפריט סגור

Hellulaug

בריכה גיאותרמית Hellulaug

חודשי וזמני פתיחה:

הבריכה פתוחה כל השנה.

מחירים:

הכניסה לבריכה חינם. עליכם להביא איתכם מגבות.

מידע כללי על הבריכה:

הבריכה מעשה ידי אדם מקבלת את מימיה מצינור שמוביל את המים החמים בקביעות לתוך הבריכה.היא ממוקמת על החוף וניתן לראות ממנה את האוקיינוס והפיורד Vatnnsfjordur.

מתקנים:

אין מלתחות, מקלחות או שירותים במקום. רוב האנשים מחליפים בגדים ברכב והחניה אינה רחוקה מהבריכה. כול דבר שמביאים איתכם, יש לקחת חזרה ולהשאיר את המקום נקי כי אין פחי אשפה.

כמה עובדות:

  1. טמ"פ המים כ-38 מעלות צלזסיוס.
  2. עומק הבריכה 60 ס"מ.
  3. למרות שהכניסה לבריכה חינם-יש תיבה קטנה במקום ובה שלט שהכסף הוא תרומה לטובת שימור וניקוי הבריכה.
  4. גודל הבריכה 3 מ'x 4 מ'.
  5. מדי פעם מגיעים לשם תיירים ומחליטים לרחוץ בעירום מלא. אז זהו, שבאיסלנד ממש לא נהוג לרחוץ עירומים בבריכות, גם לא אלו שבטבע. אנא הימנעו מזה.

מה ניתן לעשות באזור:

  1. במרחק של כ-500 מ' ניצב עמוד לזכר פלוקי העורב, הויקינג שהגיע לאזור הזה במאה ה-9, העביר את החורף במקום, טיפס על אחד ההרים וכשראה שלג מכול עבר קרא למקום Iceland. עמוד הזיכרון עשוי מבזלת והוצב במקום בשנת 1974.
  2. Flókalundur – מלון עם מסעדה ואתר קמפינג מעולה למי שרוצה לחקור את האזור. המלון ממוקם בקרבת הבריכה. באזור ניתן לעשות טיולי יום ויש מסלולי הליכה רבים.
  3. מפל Dynjandi (המפל הרועם) -43 דק' וכ-31 ק"מ. מפל יפיפה המורכב משבעה מפלים ולכול מפל שמו. צורת המפל כטרפז ולידו אתר קמפינג. ניתן ללכת מאחורי המפל השלישי.
  4. מפל Kalfeyrarfoss נמצא על הדרך לדיניאנדי. כ-34 דק'- ו-24 ק"מ.
  5. אתר ארכיאולוגי דיניאנדי. צמוד לאתר מימי הביניים נמצאת בריכה חמה קטנה שטמ"פ המים כ-26 מעלות.

הוראות הגעה:

הבריכה נמצאת על הצד הדרומי של הפיורדים המערביים וקרוב מאוד למלון Flókalundur שעל כביש 60 שמקיף את הפיורדים המערביים. כביש 60 נקרא גם Vestfjarðavegur. המרחק לרייקאויק כ-4 שעות.

Related Posts