תפריט סגור

Grafarlaug

בריכת Grafarlaug

חודשי וזמני פתיחה:

המקום פתוח כול השנה. ייתכן שבחודשי החורף כביש הגישה, כביש עפר, ייחסם ע"י השלג.

מחירים

הכניסה חינם, עליכם להביא מגבת.

מידע כללי על הבריכה:

הבריכה ממוקמת על כביש 60 בתחילת הכניסה לכיוון הפיורדים המערביים.

הבריכה נבנתה ב-1956 על מנת לתת מענה מנוחה עבור עובדי האזור. מיקום הבריכה בעמק Dalir ב- Reykjadalur ומשמעות המילה היא עשן/מעשן.

עמק דאליר היה ידוע בקרב המתיישבים עוד מהמאה ה-9 וה-10.אומרים שבעמק הזה חי אריק האדם הויקינג ובנו ,לייפור אריקסון, שגילה את יבשת אמריקה הצפונית בשנת 1000 נולד במקום.

בכול האזור יש חוות סוסים וניתן לצאת לטיולים יומיים, יש בריכות גיאותרמיות רבות וישנו מוזיאון המספר את קורות המתיישבים הראשונים וחייהם בחוות.

מתקנים

במקום יש מלתחות המחולקות לשני חלקים ובכול חלק יכולים להחליף בגדים בין 2-3 אנשים. אין מקלחות ואין שירותים.

הבריכה עצמה,מחולקת לשלוש בריכות.

כמה עובדות:

  1. יש 3 בריכות אבל רק בשתיים (לרוב) יש מים.
  2. אורכה הכולל 12.5 מטר , רוחבה הכולל 4.9 מ', עומקה נע בין 0.9 מ'-1.3 מ'.
  3. טמ"פ המים כ-26 מעלות כך שאינה חמה מאוד.
  4. ממוקמת בגובה 188 מ' מעל פני הים.
  5. לא בטוח שתמצאו אותה.

נקודות מענינות  באזור:

מכתשי גראברוק Grabrok הינם 3 מכתשים יפיפיים עם עליה מסודרת אליהם. המכתשים שייכים למערכת וולקנית שהיא חלק מחצי האי סנייפלסנס והם נוצרו לפני כ-3600 שנה כך שהם די צעירים גיאולוגית. הם במרחק 19 דק' נסיעה וכ-25 ק"מ.

מפל גלאני Glanni נמצא קרוב לגראברוק, בצידו השני של הכביש.ממוקם על נהר נורדורה, מפל מקסים ביותר בתוך חורש של עצי שדר/לבנה.כ- 20 דק' נסיעה ו- 26 ק"מ.

מרחק קטן של כ-4 דק' נסיעה ו-5.4 ק"מ מהבריכה, ,תמצאו מחלבה וחנות ירקות ופירות, עם גלידריה בצידה בשם Erpsstadir Creamery – מומלץ להיכנס אליה.

אם מעוניינים ללון בחווה, Svarfholl Accommodation נמצא על כביש 585 במרחק של 3.5 ק"מ מהבריכה. המקום מאובזר בבקתות עץ, בריכה תרמית וחווה.

כיצד מגיעים:

בנסיעה לכיוון אקוריירי על כביש 1 מכיוון בורגרנס, יש לפנות ימינה לכביש 60 עליו ממשיכים עוד כ- 20 ק"מ. דרך עפר הפונה ימינה תימצא לאחר מכן ועליה נוסעים עוד 2.2 ק"מ. כדי להגיע לבריכה עליכם ללכת מהחניה עד לבריכה עוד כ-2 ק"מ.

64.960866, -21.516543 GPS

Related Posts