תפריט סגור

Fosslaug

בריכה גיאותרמית Fosslaug

חודשי וזמני פתיחה:

המקום פתוח כל השנה.

מחירים:

הכניסה חינם.

מידע כללי על הבריכה:

הבריכה ממוקמת על גדת נהר Húseyjarkvísl ובנויה מאבנים, בעלת כמה מפלסים ותחתיתה בוץ מהודק. היא ממוקמת בצמוד לנחל.

הבריכה נקראת גם "בריכת המפל" מפאת הסמיכות למפל רייקיאפוס Reykjafoss. המים החמים בבריכה הם תוצר של מעיין מים חמים הממוקם ליד המפל.

הנוף סביב הבריכה, הנחל שליד והמפל משלימים את התפאורה המושלמת לבריכה.

כול אזור ווהרמליד וסקגפיורדור ידועים בחוות הסוסים הגדלים שם ומומלץ להיכנס לחוות לביקור.

מתקנים:

אין מלתחות או שירותים או מקלחות. החניה נמצאת מרחק 5 דק' הליכה.

כמה עובדות:

  1. הבריכה נמצאת בסמוך למפל Reykjafoss – "המפל מעלה העשן" . צמוד לבריכה של המפל ישנו מעין מים חמים וקיטור בוקע מהסדקים של קירות המפל.
  2. טמ"פ המים כ-40 מעלות צלזיוס.
  3. מומלץ להישאר שם גם כשיורד שלג-אז החוויה עוצמתית במיוחד.
  4. הבריכה מתאימה ל- 8 עד 10 אנשים.
  5. הבריכה מלאכותית.
  6. זרם מים קרים נמצא בסמוך בנהר ואם המים בבריכה חמים מידי ,ניתן לצנן את הרגליים בנהר.

מה ניתן לעשות באזור:

  1. חוות סוסים Varmilækur Horse Farm Skagafjarðarvegur – במקום ניתן לצפות ברכיבה של סוסים איסלנדיים על כול חמשת הצעדים הייחודיים שלהם. ניתן גם לצאת לרכיבה על סוסים למשך כמה שעות. החווה נמצאת במרחק 3 ק"מ מהבריכה.
  2. Glaumbær – מוזיאון בתי הדשא המקסים נמצא בסקגפיורדור, חבל מגדלי הסוסים. במוזיאון יש תערוכה המראה כיצד חיו האנשים בעידן המתיישבים הראשונים, כלי בית, כיצד הבית היה בנוי מבפנים והחלוקה לחדרים ומה קיים בכול חדר. בנוסף יש הסבר מדוע בתי הדשא היו ייחודיים בימים שעברו.14 דק' נסיעה וכ-15 ק"מ.
  3. אקוריירי בירת הצפון – במרחק שעה ורבע נסיעה וכ-101 ק"מ. באקוריירי מומלץ לבקר בגנים הבוטניים (חינם) ,במדרחוב המקסים, באזור הנמל ומרכז הקונגרסים Hof. בעיר הרבה מלונות, מסעדות ובתי הארחה. ניתן לצאת לשייט ליוויתנים מהנמל.
  4. עיר נוספת קרובה Sauðárkrókur נמצאת במרחק 26 דק' נסיעה וכ- 32 ק"מ. בעיר הנמל יש כמה מסעדות נחמדות ובתי הארחה. משם ניתן לקחת הפלגות לאי דראנגי הנושק לחוג הארקטי.

כיצד מגיעים למקום:

בנסיעה על כביש 1 לכיוון וורמהליד Varmhlid שבצפון האי,פונים לכביש 752 ונוסעים עליו כ-7 ק"מ. פונים שוב לכיוון Vindheimar ועוברים 2 גשרים שנבנו על הנחל .פונים ימינה לדרך עפר ועליה נוסעים עד לחניה.שלט עם שם הבריכה יופיע לפניכם.

Related Posts