תפריט סגור

Gurunarlaug

בריכה גיאותרמית Guðrúnarlaug

חודשי וזמני פתיחה:

הבריכה פתוחה כול השנה.

מחירים:

הכניסה חינם ועליכם להביא מגבת איתכם.

מידע כללי על הבריכה:

"הבריכה של גודרון " שמה. גודרון אוסביפורסדוטיר היא אחת מהדמויות המרכזיות בסאגה המפורסמת של בני לאקסדייל. הסאגה מבוססת על שלוש דמויות ומשולש אהבה בלתי אפשרי וטרגי בין גודרון, בולי וקיארטן . בולי וקיארטן ,היו בני דודים שחיו יחדיו בחווה ואהבו מאוד האחד את השני. גודרון הרבתה לשהות בבריכה החמה ובני הדודים התאהבו בה. קיארטן חזר לאיסלנד לאחר 3 שנים בניכר, אחרי שביקש מגודרון לחכות לו על מנת שיינשאו. שרשרת אירועים טרגיים הובילה את בולי להרוג את קיארטן. בולי וגודרון נישאו ונולדו להם 5 ילדים, אך גודרון הרגישה כול השנים לא נוח עם הימצאותה במקום בו אירע הרצח וביקשה לעבור לאזור אחר באיסלנד. היא עברה להתגורר בהלגפטל שבחצי האי סנייפלסנס. היא נישאה 4 פעמים.

מתקנים:

מבנה המלתחה הקטן בסגנון ויקינגי בנוי מעץ וגג דשא מעליו. במקום אין שירותים או מקלחות.

כמה עובדות:

  1. טמ"פ המים 37 מעלות צלזיוס.
  2. הבריכה היתה סגורה מעל 140 שנה בשל מפולת בוץ שכיסתה אותה. הבריכה המקורית נבנתה ב-1869 ונפתחה לקהל ב-2009 לאחר שיפוצה.
  3. בבריכה יש שלט עליו רשומים ארבעת חלומותיה של גודרון בהם היא נישאת בכול חלום. הכול הפך למציאות.
  4. הקבר של גודרון נמצא בהלגפטל.
  5. לפעמים מופיעות אצות במים אך טוענים שהן בריאות לעור הגוף.

נקודות עניין באזור:

  1. אם אוהבי גלידה אתם סעו לארפסטאדיר Erpsstadir. במקום יש מחלבה וחנות ירקות. הגלידה ויוגורט סקיר Skyr נעשים במקום וטעימים מאוד. 28 דק' נסיעה ו-36 ק"מ.
  2. Eiriksstadir – נסיעה למקום הולדתו של לייפור אריקסון וחוותו של אריק האדום. לייפור אריקסון הגיע לחופי צפון אמריקה בשנת 1000 וכך היה הראשון ביבשת זו. פסל שלו ניצב בחזית הכנסייה הטלגרים שברייקאויק. אריק האדום עזב את איסלנד ויישב את גרינלנד.ניתן לעשות טיול רגלי בין ההריסות ולחוות את המקום כפי שהיה פעם. במרחק 37 ק"מ, וחצי שעה נסיעה.
  3. נסיעה ל-Kroksfjardarnes לצוקים הגבוהים בהם מקננים עשרות עופות מים.כביש 60 לכיוון הפיורדים המערביים חוצה את פיורד Gilsfjordur ומשם כמה דקות נסיעה לחווה הקטנה. 23 דק' נסיעה וכ-31 ק"מ.

הוראות הגעה:

בנסיעה מבורגרנס על כביש 1 לכיוון צפון.בפנייה לכביש 60 פונים ונוסעים לכיוון העיירה Budardalur משם עוד 16 ק"מ לכיוון הולאמויק Holamvik ואז פניה לכביש 589 . משם 3 ק"מ על הכביש לכיוון מלון Edda. הבריכה נמצאת ליד המלון.

Related Posts